Покроковий процес перевірки лічильників води в Харкові, Чернігові, Славутичі.

Здійснювати повірку лічильників води без зняття на дому нашим майстрам дозволяє спеціальне метрологічне обладнання — переносні проливні установки (АС-П).

Ми маємо такі установки в Києві, Харкові, Чернігові та Славутичі. Всі вони мають свідоцтво про калібрування ДСТУ ISO/IEC 17025 (видані ДП «Укрметртестстандарт»), тому їх результати гарантовано приймаються всіма водоканалами та теплопостачальними організаціями усієї України.

Процес повірки лічильників води без зняття та порушення пломб займає всього 15-20 хвилин на один прилад (дізнатися скільки це коштує). Спробуймо детально описати весь цей процес!


1. Приїзд майстра (оператора проливний установки) в призначений час на будинок до замовника.


2. Встановлення на водомір спеціальної фото/відеокамери, яка є частиною проливний установки і призначена для точної фіксації показань лічильника.


3. Підключення еталонного індукційного витратоміра (Siemens, Німеччина) до трубопроводу шляхом приєднання шланга до крана/змішувача.

Включення води. Далі, слідуючи підказкам повірочної установки, які виводяться на екрані спеціального планшета, регулювання крана подачі води і при необхідності вентилів проливний установки.

Таким чином за один сеанс (проводиться 3 таких сеансу) через установку проливається 5 літрів води.

Важливо: Під час роботи майстра НЕ МОЖНА включати воду в інших кранах та/або змивати воду в унітазі, все це може порушити коректність повірки!


4. В процесі роботи обладнання отримує всю інформацію щодо проведення повірки лічильника(ів) (координати і час проведення повірки, фотографії циферблата лічильника до початку/під час/після виконання робіт, точний обсяг води, який пройшов через еталонний витратомір, значення середнього інтегрального витрати води і так далі) і заносить ці дані в електронний протокол, який безпосередньо передається в метрологічну лабораторію.

Важливо: Вся отримана інформація в зашіврованному вигляді записується в спеціальне мережеве сховище, яке знаходиться під строгим протоколом захисту, тобто змінити отримані дані не можна!


5. Після виконання етапу робіт на дому, майстер видає замовнику договір і акт про виконані дії, а також приймає оплату (готівкою, на карту або на р / р, прописаний в договорі). Якщо замовник бажає отримати документи про повірку на найближче відділення Нової Пошти, то він вказує всі необхідні для цього дані в нашій копії договору.


6. Метрологічна лабораторія, отримавши всю інформацію, протягом 7-12 днів розшифровує отримані дані і передає документи з результатами повірки нам. Тільки тоді стає відомо, пройшов той чи інший лічильник повірку чи ні (свідоцтво про придатність / довідка про непридатність).

Кожен такий документ являє собою акт на невеликому листку А5 з усією необхідною інформацією: серійними номерами, датами, підписами і печатками.


7. Ми передаємо оригінали цих довідок/свідоцтв замовнику. Після чого до кінця місяця він повинен передати їх копії [фотографії] компанії-постачальнику послуг, районному ЦКС або в ОСББ. Їхати нікуди не потрібно, це все можна зробити дистанційно з дому або зі свого мобільного телефону.


8. Протягом декількох днів лічильники будуть поставлені / перепоставлени на облік на наступні 4 роки (термін наступної повірки вказується в свідоцтві про повірку).

Якщо лічильник повірку не пройшов, – його потрібно якомога швидше замінити.


P.S. Потрібно зауважити, що плата проводиться виключно за сам процес повірки, а не за його позитивний результат. Тому через не пройдену повірку лічильників гроші замовнику не повертаються!